Jak działamy

Image Blog

W swojej działalności nie ograniczamy się do tworzenia ubrań. Wspólnie z naszymi strategicznymi partnerami realizujemy działania, które mają na celu trwałą poprawę stanu przyrody w naszym otoczeniu.

Już w tym roku będziemy brali udział w odtworzeniu powalonych przez wiatry fragmentów Borów Tucholskich. Aktywnie wspieramy działania na rzecz oczyszczania polskich jezior i odtwarzania naturalnej podwodnej flory i fauny.

Jesteśmy również oficjalnym partnerem jednej z organizacji prowadzących nasadzenia drzew na globalną skalę.

W tym artykule poznasz więcej szczegółów naszych działań.

Park Narodowy Bory Tucholskie to jeden z najpiękniejszych lasów w naszej części Europy.

Przeplatające się z gęstymi borami liczne jeziora i rzeki tworzą piękne krajobrazy i stanowią dom dla dziesiątek różnorodnych gatunków zwierząt.

Fot. P. Chybowski, M. Stopiński / lasy.gov.pl

Obszar Borów Tucholskich został dotknięty największym kataklizmem w historii Lasów Państwowych. Nawałnice uszkodziły 120 tys. hektarów lasów –to ponad 2 razy więcej niż powierzchnia Warszawy. Na dotkniętych klęską terenach znajdują się 22 rezerwaty, 15 obszarów ptasich i 134 obszary siedliskowe. To poteżna strata dla bioróżnorodności w regionie.

Chcemy aktywnie zaangażować się w odbudowę tych zielonych płuc Polski.

Już tej jesieni, 10. października, wspólnie z fundacją „Las na Zawsze” zasadzimy nowe drzewa na zniszczonych przez wiatr obszarach leśnych.

Wierzymy, że najlepszym wyrazem naszego patriotyzmu jest konserwacja najcenniejszych zasobów naturalnych naszego kraju.

Las, który zasadzimy, to nie monokulturowa szkółka leśna prowadzona wyłącznie celem pozyskania drewna.

Będziemy sadzili różnorodne gatunki drzew i krzewów leśnych, pozostawiając im miejsce do swobodnego rozwoju. Przeniesiemy monolity gleby leśnej z okolicznych lasów, by wesprzeć naturalną bioróżnorodność.

Organizacja Las Na Zawsze gwarantuje utrzymanie i pielęgnację obszaru w sposób naturalny i zbliżony do samoczynnego procesu wzrostu lasu –bez sztucznych środków ochrony i przecinki drzew.

Potrzebujemy Twojego wsparcia!

Spotkajmy się w Parku Narodowym Bory Tucholskie, by chwycić za łopaty i wspólnie na nowo zasadzić las.

Skontaktuj się z nami poprzez formularz , aby wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Jezioro Sztumskie, fot. B. Balbuza

Części wyzwań, z którymi się mierzymy, nie widać na pierwszy rzut oka. Sezonowy wypoczynek nad brzegami polskich jezior co roku odciska się piętnem w postaci ton śmieci pozostawionych nie tylko wokół wody, ale i pod jej powierzchnią. Jednak nie wszystkie odpady znajdują się tam przypadkiem. Na dnie polskich jezior znajdziemy opony, sprzęty AGD, czy nawet odpady budowlane.

Zdecydowaliśmy się na wsparcie w działaniach organizacji, która ma bogate doświadczenie w ochronie środowiska wodnego - jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej - Klubu Płetwonurków „Mares”.

fot. Gk24.pl

Klub posiada wieloletnią historię działalności na rzecz ochrony środowiska wodnego. Członkowie klubu dziesiątki razy oczyszczali jeziora i rzeki, głównie na Pomorzu. Wielokrotnie brali udział w konserwacjach i przeglądach lokalnej elektrowni wodnej. Klub prowadzi działalność szkoleniową w zakresie bezpieczeństwa nad wodą i lodem, a także od wielu lat realizuje akcje ratownicze i poszukiwawcze.

Jeszcze w tym roku wspólnie z Klubem Płetwonurków „Mares” zorganizujemy akcję wydobywania odpadów z dna jeziora.

Będziemy wspierali klub w dalszych działaniach, w tym ochronie bioróżnorodności poprzez zarybianie zbiorników wodnych.

Więcej szczegółów już wkrótce!

Zmiany klimatyczne są zjawiskiem globalnym i nie znają granic ustalonych przez człowieka. To dlatego nasze działania wykraczają również poza Polskę.

Wychodząc z tego założenia, zostaliśmy partnerem organizacji Eden Reforestation Projects.

Ta niezwykle doświadczona organizacja sadzi drzewa na całym świecie na potężną skalę - tylko w 2020 roku będzie to ponad 120 milionów drzew.

Realizując swoje działania, Eden Reforestation Projects pomaga podnieść się z ubóstwa pracownikom w najbiedniejszych krajach na świecie od Nepalu po Madagaskar.

Działania na taką skalę mają realny, pozytywny wpływ na stan globalnego środowiska. Jesteśmy dumni, że możemy być ich częścią.

Razem możemy więcej.

Wybierając produkty Leaf, realnie wspierasz nasze działania.

#FollowYourTrueNature

#CzysteSumienie